en

Nowe materiały i trendy w odpowiedzialnym projektowaniu

Data: 21/05/2023 14:00 – 16:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek C, Poziom 0, Sala Teatralna

 

Prowadząca: Katarzyna Księżopolska 

 

Goście: Agata Łapuchowska, Karolina Sieniawska, Dominika Zielińska, Maciej Bidermann. 

 

W tym roku ŁDF odbywa się pod hasłem „Future Perfect”. Wiodącą narracją stanie się tym razem odpowiedzialne projektowanie – Cosentino chce w ten sposób zwrócić uwagę na to, że zamiast więcej i taniej, można też produkować mądrzej, z troską o środowisko.  

 

Zaproszeni przez Cosentino goście, podejmą się próby odpowiedzi na pytania: czy współczesna architektura podąża w stronę użycia materiałów produkowanych w poszanowaniu zrównoważonego rozwoju oraz są tego jakie wyzwania.  

 


 

Agata Łapuchowska. Architektka i współwłaścicielka łódzkiej pracowni AKA Studio. Odpowiedzialny design, obok kwestii proekologicznych, stanowi bardzo ważny element jej pracy projektowej. Stara się żyć i pracować w myśl zasady: bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie. 

 

Karolina Sieniawska. Marketing Coordinator Cosentino.

 

Dominika Zielińska. Współwłaścicielka i główna architektka studia Workplace, gdzie od niemal 10 lat odpowiada za rozwój i zarządzanie zespołem architektów, projektantów i badaczy, stawiając na myślenie systemowe i ideę life-centered design.  

 

Maciej Bidermann. Współwłaściciel studia Bidermann+Wide. Poznańską pracownię, której głównym obszarem działania są projekty przestrzeni biurowych i publicznych, cechuje duży nacisk kładziony na odpowiedzialność środowiskowo-społeczną. 

 

Katarzyna Ksieżopolska. Redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com.