en

Rozmowy o modzie i designie – spotkanie z projektantką Gosią Baczyńską

Data: 19/05/2023 16:30 – 18:30

Miejsce: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Zobacz na mapie


 

Wstęp płatny: bilet normalny – 8 PLN; bilet ulgowy – 6 PLN. Bilety można zakupić w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

 

Limit miejsc: 50 

 

Prowadzący: Marcin Różyc

 

Gościni: Gosia Baczyńska

 

Gosia Baczyńska jako jedna z nielicznych zyskała przychylność Francuskiej Federacji Mody, organu odpowiadającego za organizację jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie mody – Paryskiego Tygodnia Mody. Jest uznaną projektantką w kraju i za granicą, docenianą za wprowadzenie wartości artystycznych do kobiecego ubioru. O jej uznaniu w branży świadczą liczne nagrody i wyróżnienia mediów oraz fakt, że jej kreacje noszą kobiety ze świata sztuki i kultury. Rozmowę z Gosią Baczyńską o wyzwaniach pracy projektanta, inspiracjach i doświadczeniach zawodowych poprowadzi Marcin Różyc. Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja strojów projektantki z kolekcji YALTA na sezon jesień-zima 2014/2015 z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć prace konkursowe Paradyż Designers inspirowane ceramiką projektu Gosi Baczyńskiej z kolekcji My Way. 

Gosia Baczyńska

W 1996 r. obroniła dyplom na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Projektowała kostiumy dla teatru i opery. W 2013 r. projektantka została zaproszona do wzięcia udziału w oficjalnym kalendarzu pokazów Prêt-à-porter Paris Fashion Week. Była pierwszą i jak dotąd jedyną polską projektantką zaproszoną przez Francuską Federację Mody do prezentacji swoich kolekcji podczas tego wydarzenia. 

Marcin Różyc. Krytyk mody, kurator, wykładowca, autor artykułów dla „Vogue Polska” oraz książki „Nowa moda polska”. Współautor „Dźwięków i szwów”, „Chrysalis” i „Helena Bohle-Szacka. Lilka”. Kurator wystaw, m.in.: Krzyk Mody (MSN Warszawa), Warsaw Calling (IFS London), Wielcy sarmaci tego kraju (BWA Tarnów) i Helena Bohle-Szacka, Mosty/Die Brücken (Galeria im. Sleńdzińskich).