en

Warsztat ITA

Data: 20/05/2024 18:00

Miejsce: MSK: Polesie – Ośrodek Sztuki Zobacz na mapie


 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Uczestnikami mogą być osoby od 10 r. życia.

 

Rejestracja. Wstęp bezpłatny i bez rejestracji.

 

Wernisaż wystawy wieńczącej efekty warsztatów: 27.05.2024 r., godz. 18:00

 

Projekt ITA (łac. tak) polega na przywróceniu pozytywnych wartości w relacjach międzyludzkich. Działanie posiada charakter terapeutyczny. Aktywizuje odbiorcę. Włącza go w proces twórczy. Anna Frąckowicz tworzy obiekty razem z odbiorcami. W kooperacji zostaną przygotowane konstrukcje z drutu stalowego, które posłużą artystce do tworzenia rzeźb z narzutu. Powstanie duży obiekt z połączenia małych elementów. Mobilność obiektu zapewnią magnesy neodymowe. 

 

Tamara Sass tworzy parafrazy wizualne typologii związanych z człowiekiem. Koncentruje się na tożsamości, osobowości i relacjach. Proponuje transparentne obiekty wykorzystujące grawer, rysunek trawiony w metalu, struktury farbą reliefową itp. Wchodzi w interakcję z odbiorcą proponując dwa odrębne kierunki działania. W pierwszym przypadku widz ma wpływ na wizualne alternacje prac poprzez zmianę źródła światła, w drugim wchodząc poprzez dotyk, w kontakt bezpośredni z pracą, uzupełnia doznania, o te, których nie można zobaczyć. 

Prowadzące warsztaty:

 

Anna Frąckowicz. Uzyskała habilitację na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w 2012 r. Doktorat na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi w 2003 r., tamże dyplom magisterski z wyróżnieniem. Zajmuje się rzeźbą miękką, działaniami przestrzennymi, projektami angażującymi odbiorców w proces twórczy, artystycznymi działaniami popularyzatorskimi w dziedzinie tkaniny i rzeźby. Jest profesorem na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich. 

 

Tamara Sass. Absolwentka ASP w Warszawie, doktorat na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz starszy wykładowca w Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Uniwersytetu Łódzkiego. Artystka publikuje w zakresie edukacji artystycznej. Prowadzi autorską pracownię grafiki artystycznej w Łodzi.