en

Wzrastanie z projektowaniem

Data: 27/05/2023 12:00 – 14:30

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

[brak wolnych miejsc]

 

Sala: Sala A120, Budynek A

 

Prowadzące: Magda Kochanowska, Weronika Rochacka Gagliardi 

 

Czas trwania: ok. 2,5 h

 

Limit miejsc: 36

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Dla profesjonalnych projektantów i projektantek jak i osób, które nie mają ani wykształcenia ani doświadczenia zawodowego w obszarze projektowania.  

 

Tematyka warsztatów. Design Mindset to postawa, która cechuje sposoby myślenia i działania charakterystyczne dla projektantów. Jest ukierunkowana na definiowanie i rozwiązywanie problemów z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Ważne dla tej postawy są m.in empatia, ciekawość, całościowe rozumienie problemu, szybkie przechodzenie do działania i materializowania idei, wytrwałość w dążeniu do celu. 

 

Na podstawie bogatej literatury naukowej, we współpracy z psychologami powstał opis tzw. Design Mindsetu oraz narzędzie psychometryczne, które pozwala sprawdzić stopień rozwoju poszczególnych predyspozycji składających się na Design Mindset. Wiemy, że predyspozycje te mają wszyscy ludzie, ale na różnym poziomie. Co najważniejsze Design Mindset można rozwijać. 

 

Celem warsztatu będą wspólne działania, które rozwijają poszczególne predyspozycje projektowe osób na różnym poziomie. 

 

Scenariusz warsztatu przewiduje pracę w dziewięciu grupach odpowiadających dziewięciu predyspozycjom Design Mindsetu.  

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem warsztatami rejestracja została zamknięta.

  • Osoby, które się zarejestrowały, otrzymają link do wypełnienia testu mierzącego predyspozycje do stosowania myślenia projektowego, czyli Design Mindset Detector™.

  • Test należy wypełnić nie później niż do 11 maja do godz. 11:59; osoby, które wypełnią test po tej dacie, nie otrzymają zaproszenia na warsztat.

*warsztaty prowadzone jedynie w j. polskim


 

Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2023 w ramach otwartego naboru open programme.

Magda Kochanowska

Z wykształcenia jest projektantką produktu oraz komunikacji wizualnej i współzałożycielką DESIGN PROVISION. Specjalizuje się w planowaniu i realizacji procesów projektowych, szczególnie w obszarze Service Design. Wieloletnie doświadczenie i praktyczna znajomość różnorodnych narzędzi oraz metod projektowych, pozwalają jej na swobodne działania w kontekście projektowania procesów, produktów i usług. Realizowała projekty i szkolenia m.in. dla: Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, ING Shared Services (IBSS), ING Chief Innovation Office (Holandia), Nationale -Nederlanden, Mercer Services Polska, Bain & Company Polska, EIT Food, Bank Millennium, Saint Gobain Polska, Nowy Styl Group, Miasto St. Warszawa, czy Polpharma. Jest współautorką narzędzia psychometrycznego Design Mindset Detector, które określa poziom predyspozycji do pracy z wykorzystaniem metod projektowych.

Od 2005 roku pracuje jako wykładowczyni na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2010 r. obroniła doktorat, a w 2020 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Jest Prodziekaną ds. Kształcenia oraz Pełnomocniczką Dziekana ds. Nauki. Zajmuje się metodologiami projektowymi, teorią i krytyką designu, bada sposoby pracy projektantów i projektantek. Od 2014 r. wykłada na studiach podyplomowych Service Design na Uniwersytecie SWPS. Od 2020 r., wspólnie z Weroniką Rochacką-Gagliardi, jest kierowniczką merytoryczną tego kierunku studiów.

Design Mindset Detector

Weronika Rochacka-Gagliardi

Strateg designu i współzałożycielka DESIGN PROVISION. Prowadzi projekty i szkolenia w zakresie budowania strategii, zarządzania designem, Design Thinking, Service Design oraz facylitacji sesji warsztatowych. Realizowała różnego typu działania m.in. dla takich klientów jak: WARTA, ING Bank Śląski, ING DiBa (Niemcy), ING Chief Innovation Office (Holandia), Santander Bank Polska, Docplanner (ZnanyLekarz.pl), Mercer Services Polska, Bain & Company Polska, Uniwersytet Warszawski, EIT Food czy Polpharma. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w brytyjskim Design Council w Londynie, gdzie w latach 2007-2012 pracowała jako project manager w obszarze edukacji oraz wsparcia dla biznesu, sektora publicznego i biur transferu technologii.

Od 2013 r. wykłada na studiach podyplomowych Service Design na Uniwersytecie SWPS. W latach 2020-22, wspólnie z Magdą Kochanowską, była kierowniczką merytoryczną tego kierunku studiów. Członkini Rady Programowej School of Ideas w Warszawie (w ramach Uniwersytetu SWPS). W ramach kadencji 2019-2022 członkini zarządu Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych (SPFP).

Design Mindset Detector