Póki Pną Pnie na PLGBC Summit
PLGBC Green Building Summit to międzynarodowa konferencja na temat zrównoważonego budownictwa w Polsce, dla dzielenia się najlepszymi praktykami i inspiracjami, uczenia się i doskonalenia. 14. edycja wydarzenia, pod hasłem Think about REgeneration, odbędzie się 3-4 października 2024 r. w Warszawie oraz w online, a wśród nich – wystawa Póki Pną Pnie w nowej odsłonie!
Konferencja stanowi doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów i współpracy między różnymi podmiotami działającymi w obszarze green building.
Wydarzenie organizowane jest w formacie hybrydowym i przygotowano dwa dni aktywności.
W programie zaplanowano prelekcje, panele dyskusyjne, dynamiczne prezentacje case studies. Ponownie znalazł się w nim także speed networking, który w zeszłym roku cieszył się ogromną popularnością.
Podczas pierwszego dnia (03.10) PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:
-
Rising to the Challenge: Climate Change Solution
-
Building Biodiversity
-
Reuse Revolution
-
Exploring Health, Wellbeing, and Life Satisfaction
Podsumowaniem aktywności będzie wręczenie nagród PLGBC Green Building Awards 2024.
W ramach drugiego dnia konferencji (04.10) – Free of Carbon Architecture – organizatorzy przedstawią platformę edukacyjno-obliczeniową, która pozwoli na szacowanie śladu węglowego budynku w zakresie A1-A3 cyklu życia budynków. Aktywności te organizowane będą w nawiązaniu do międzynarodowego projektu FoCA.
W gronie Keynote Speakerów swój udział już potwierdzili:
-
Anita Cieślicka, Dyrektorka Programu Miejskiego, Forum Energii, jedna z 25 liderek klimatycznych i środowiskowych 2024 w Polsce wg FORBES WOMEN;
-
Kamil Domachowski, Architekt, IFAgroup, Laureat EUROPE 40under40®, Architecture and Design Award 2024;
-
Maciej Franta, Architekt, Frantagroup Architects;
-
Cristina Gamboa, CEO, World Green Building Council;
-
Piotr Krzyżowski, Himalaista, ratownik GOPR i prawnik. Jedyny człowiek na świecie, który zdobył Lhotse i Mount Everest, wspinając się samotnie i bez użycia dodatkowego tlenu z butli. Zdobywca siedmiu ośmiotysięczników.
W ramach wydarzeń dodatkowych, w strefie online, można oglądać wystawę Póki Pną Pnie, będącą jedną z kluczowych punktów program Łódź Design Festival 2024. Wystawa kuratorowana przez Katarzynę Ludwisiak i Michała Piernikowskiego przybliża dobroczynne działanie natury oraz wskazuje, dlaczego jest ona właśnie tak istotna w miastach. Szczególnie teraz, w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi oraz postępującą urbanizacją, kiedy niezbędne jest oparcie projektów planistycznych miast na rozwoju zieleni.
Organizator wydarzenia: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council)
Partner wspierający: Łódź Design Festival