en

Ostatnie dni zgłoszeń do must have 2024

Trwa nabór do kolejnej edycji plebiscytu must have! Propozycje nadesłane do 15.02.2024 r. będą rozpatrywane w ramach 14. edycji plebiscytu, realizowanej jako część programu Łódź Design Festival (21-26.05.2024 r.)

 

must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. must have to także unikalna rekomendacja konsumencka oraz najbardziej medialne wydarzenie w polskim designie.

Aby produkt (kolekcja produktów) mógł być rozpatrywany w plebiscycie, musi spełniać dwa warunki: producent lub projektant/grupa projektowa muszą pochodzić z Polski, a zgłoszone produkty być dostępne w regularnej sprzedaży. Dodatkowym atutem będzie zgłoszenie produktów (lub kolekcji produktów), które szczególnie odpowiadają na współczesne potrzeby konsumentów – są wrażliwe społecznie, powstają w trosce o zasoby i nie tworzą odpadów, dbają o zdrowie lub są idealne do domowego biura.

Celem must have jest wsparcie sektora kreatywnego poprzez szeroką promocję produktów będących efektem współpracy producenta z projektantem. Zgłoszenia do plebiscytu przyjmowane są bezpłatnie poprzez formularz w zakładce „Zgłoś się”. Własnych nominacji, na podstawie przeglądu rynku, dokonuje także Rada Ekspertów, której głównym zadaniem jest ostateczna ocena wszystkich zgłoszeń. W 13-letniej historii plebiscytu wyróżnione zostały 889 produkty.