en

Trwa nabór do projektu PALIMPSEST

 

Tworzysz sztukę, projektujesz, zajmujesz się architekturą i interesujesz się zrównoważonym rozwojem krajobrazu? Chcesz dzielić się wiedzą, podjąć działanie i stać się siłą transformacji w wybranym ekosystemie? Stań się kreatywnym agentem zmiany i prześlij swoje zgłoszenie do otwartego naboru „Creative Dialogues” w projekcie PALIMPSEST do 18 września 2023. W naborze uczestniczyć mogą zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły projektowe.

 

PALIMPSEST to projekt badawczy finansowany przez Horyzont Europa w ramach programu Nowy Europejski Bauhaus. Realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum, w skład którego wchodzą podmioty z Włoch, Hiszpanii oraz Polski, takie jak np. Politecnico di Milano czy fundacja Łódź Art Center, czyli organizator Łódź Design Festival. Czerpiąc ze starożytnego znaczenia (gr. Παλίμψηστος to ‘ponownie’ i ‘zeskrobać’) i przyjmując perspektywę trzech pilotażowych lokalizacji, w których będą realizowane działania, główną rolą projektu jest kształtowanie na nowo miejskich krajobrazów poprzez współtworzenie zrównoważonych rozwiązań, łączących aktywność, dziedzictwo i lokalne praktyki ze sztuką, projektowaniem i architekturą.

 

 

W otwartym naborze „Creative Dialogues” poszukiwani są kreatywni agenci – artyści, projektanci, architekci z całej Europy, którzy podejmą wyzwanie eksperymentowania z nowymi sposobami reagowania na problemy środowiskowe w trzech wybranych krajobrazach: w Łodzi (Polska), Jerez de la Frontera (Hiszpania) oraz Mediolanie (Włochy).

 

Wybrani do projektu uczestnicy otrzymają grant w wysokości 10 000 euro na opracowanie swoich pomysłów w formie prototypów. Realizacje w każdym z wybranych krajobrazów będą finansowane z dodatkowych budżetów projektu.

 

Więcej o warunkach naboru „Creative Dialogues” można przeczytać na stronie:
PALIMPSEST CREATIVE DIALOGUES | Open Call – PALIMPSEST Project (palimpsest-project.eu)

 

Poniżej formularz zgłoszeniowy:
PALIMPSEST (grantplatform.com)

 

Harmonogram naboru:

  • Przyjmowanie zgłoszeń: do 18.09.2023, godz. 12:00 (CEST)

  • Wybór osób/zespołów do programu pilotażowego: do 13.10.2023 (maksymalnie 4 finalistów na miasto – Łódź, Mediolan, Jerez de la Frontera, łącznie 12 osób/zespołów)

  • Dialogi kreatywne: 2 sesje między końcem października a grudniem 2023 (online)

  • Ostateczny wybór uczestników: 15.01.2024

  • Wydarzenie powitalne: luty 2024 (online)

  • Warsztaty rezydencyjne 1. cykl: wiosna/lato 2024

  • Warsztaty rezydencyjne 2. cykl: wiosna/lato 2025

Nabór, jak i cały projekt, realizowane są języku angielskim.