en

Rozpoczął się nabór do make me! 2024

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowa część Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów oraz wsparcie młodych projektantów (w wieku 20–35 lat), którzy są gotowi do wejścia w branżę. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy.

Konkurs make me!, realizowany od 2008 roku, adresowany jest nie tylko do designerów, ale także początkujących adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Przeznaczony jest dla wszystkich, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego.


Łódź Design Festival poszukuje w konkursie make me! innowacyjnych pomysłów i projektów mających szansę przynieść dobrą zmianę! make me! to konkurs otwarty na projektantów młodego pokolenia, pozwalający na dużą swobodę tworzenia. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu.


Nabór zgłoszeń trwa od 20.11.2023 do 5.04.2024 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas 18. edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w maju 2024 roku. Pula nagród make me! Design Awards 2024 to aż 50.000 zł!