en

Environmental Graphic Design jako narzędzie w projektowaniu jakościowych wnętrz i architektury

,

Data: 24/05/2024 15:30 – 16:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Sala Teatralna, Budynek C, Poziom 0

 

Dla kogo dedykowane jest wydarzenie? Architekci, architekci wnętrz, graficy, zarządcy nieruchomości, inwestorzy, nauczyciele akademiccy, aktywiści miejscy.

 

Rejestracja: Wstęp bezpłatny i otwarty.

 


 

Enviromental Graphic Design (EDG) to szeroko rozumiane tworzenie grafiki funkcjonującej w środowisku wnętrz, budynków czy zespołów urbanistycznych. Na EDG składa się kilka specjalizacji takich jak: wayfinding, space branding, wall design, digital signage oraz sztuka, które pomagają użytkownikowi w doświadczaniu i orientacji w przestrzeni.

 

Projektowanie środowiskowe, jak nazywa się w języku polskim EDG, może być skutecznym narzędziem wpływającym na jakość wnętrz i architektury. W Polsce ta dziedzina dopiero zyskuje odrębną tożsamość. Nie ma jej w programach polskich uczelni. Najlepszym źródłem wiedzy, póki co pozostają praktycy, dlatego prezentacja Bartosza Zielińskiego bazować będzie na studiach przypadku i pokazywać dobre praktyki tego, jak w skuteczny sposób komunikować markę, opowiadać historię czy zastosować proste zabiegi graficzne w przestrzeni. 

 

Prowadzący: Bartosz Zieliński

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.  Doświadczenie zdobywał w biurach Ateliers Jean Nouvel w Paryżu i Maćków Pracowania Projektowa we Wrocławiu. 

 

Od 2005 r. współzałożyciel grupy Kolektyf, specjalizującej się w wayfindingu i space brandingu. W swoich projektach grupa łączy badania, projektowanie graficzne, design i sztukę. 

 

W Kolektyf, Bartek odpowiada za zarządzanie i angażuje się w proces kreacji. Najbardziej lubi złożone projekty, łączące branding, historię i street art. Jest entuzjastą projektów otwartych oraz podejścia „good enough” w życiu oraz pracy. Swoimi zawodowymi doświadczeniami chętnie dzieli się z innymi projektantami i studentami.