en

Spacer szlakiem Anny i Karola Scheiblerów

Data: 25/05/2024 13:00 – 14:30

Miejsce: FUZJA Zobacz na mapie


 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Miejsce zbiórki: pod wejściem do Centrum Festiwalowego (Budynek B)

 

Rejestracja. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

 


 

Podczas spaceru po terenie Fuzji dowiemy się więcej historii miejsca, w którym powstaje, czyli terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera, Uniotex. Zajrzymy również na wystawę Zięta Ilustrowany mieszcząca się w zabytkowej Kotłowni Elektrowni Scheiblera.

 

Przewodniczka spaceru: Justyna Tomaszewska (Just Lodz Justyna Tomaszewska).

 

Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment. 

 


 

Organizatorem spaceru jest:

 

JUSTYNA TOMASZEWSKA

Łodzianka, licencjonowana przewodniczka po Łodzi, edukatorka. Od 2010 r. prowadzi stronę dla dzieci Kolorek z Łodzi. Kolorek z Łodzi jest najmilszym łódzkim przewodnikiem, od lat pokazuje Łódź dzieciom i ich rodzicom. Dzięki niemu dzieciaki, często po raz pierwszy, dostrzegają Łódź jako fajne, kolorowe, nietuzinkowe miasto. Przygody Kolorka można śledzić na Facebooku i Instagramie.

W latach 2011–2023 związana była z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, gdzie pracowała jako rzeczniczka prasowa i specjalistka ds. promocji. W 2019 r. została laureatką nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za upowszechnianie kultury. Jest także stypendystką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci” w 2020 r., w ramach którego napisała 10 bajek o Łodzi, zrealizowanych również w formie słuchowiska (Soundsitive Kids). Od 2020 r. prowadzi własną firmę Just Lodz.

Uwielbia podróże, kawę i kropki.

Just Lodz
Justyna Tomaszewska