en

Zieta Ilustrowany

Data: 15/05/202402/06/2024 10:00 – 20:00

Miejsce: FUZJA Zobacz na mapie


 

Spotkanie z ilustratorami: 18.05.2024 r, godz. 16:00

Gościnie i goście: Ola Dobrzyńska, Anna Niemierko, Asia Wójtowicz, Paweł Szlotawa. Prowadzenie: Adriana Usarek. Więcej informacji tutaj.

 

Spotkanie z Oskarem Ziętą: 24.05.2024 r., godz. 18:00. Spotkanie odwołane.

 

Strefa: Kotłownia Elektrowni Scheiblera (FUZJA)

 

Kurator: Zieta Studio 

 

„Wierzymy, że ilustracje mają duszę. Skrywają w sobie wielowątkowe i wielowymiarowe opowieści o liniach, kolorach i emocjach.”

 

W Zieta Studio na co dzień łączymy dyscypliny — sztukę, design, inżynierię i technologię. W tej interdyscyplinarności zwracamy uwagę na potrzebę promowania jakości i wielkości polskich twórców. Dlatego powstał projekt Zieta Ilustrowany, którego celem jest wspieranie młodych artystów, łączenie dyscyplin i wspólne opowiadanie o pasji tworzenia.

 

Nowy koncept wystawienniczy obejmuje serię limitowanych grafik, które prezentują ikoniczne obiekty Oskara Zięty oczami jednych z najbardziej cenionych polskich ilustratorów.

 

Deformowane w stali obiekty Oskara Zięty zostały poddane indywidualnym, ekspresyjnym interpretacjom. Ilustracje, wydrukowane na dużych formatach, zestawiamy z obiektem ilustrowanym i prezentujemy w czystym, oddychającym koncepcie stworzonym przez uniwersalny i ekologiczny system wystawienniczy beMatrix Poland i Wise Expo. 

 

Autorzy prac: Oskar Zięta, Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Malwina Hajduk, Ada Jarzębowska, Jakub Kamiński, Agata Królak, Paweł Mildner, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Paweł Smardzewski, Paweł Szlotawa, Asia Wójtowicz.

 


 

Partnerem wystawy jest: