en

Współkomfort – warsztaty punchneedle

Data: 25/05/2024 12:00 – 17:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek A, Sala A131

 

Liczba miejsc: 4-5 os./h

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Dla wszystkich zainteresowanych rękodziełem i wspólną pracą.

 

Rejestracja. Wstęp bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane na adres e-mail niwa.pracownia@gmail.com, w treści wiadomości prosimy zawrzeć, na którą godzinę chce się dokoncać zapisu. Godziny do wyboru: 12:00 / 13:00 / 14:00 / 15:00 / 16:00.

Brak wolnych miejsc na godz. 12:00 i 16:00.

 

Współtworzenie to kreowanie nowych rzeczy wieloma rękoma. Komfort to przebywanie w grupie posiadającej podobne potrzeby, zainteresowania i cele. Współkomfort to możliwość robienia razem tego co się lubi. Rozmowy podczas tworzenia, zdobywanie i przekazywanie wiedzy innym. Docenianie zbiorowej pracy. Możliwość twórczego wyrazu oraz radość i spokój wynikające z przebywania w społeczności. Współkomfort to po prostu robienie razem fajnych rzeczy. 

 

Zapraszamy do stworzenia obiektu, na który każdy z nas będzie miał wpływ. Podczas warsztatów usiądziemy razem, wokół jednej ramy i zrobimy pracę w technice punchneedle. Prowadząca opowie wam jak ta technika działa, jak możemy dzięki niej stworzyć coś niepowtarzalnego. Każdy z uczestników będzie odpowiedzialny za wybrany przez siebie fragment, sam wybierze kolor, kształt oraz miejsce. Stworzymy razem obraz tego, czym jest praca we wspólnocie.

 


 

Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.

Julia Gmerek

Projektantka i artystka od zawsze interesująca się kolorem i fakturą. Szuka możliwości wyrazu na wielu płaszczyznach. Szczególną uwagę poświęca pracy z tkaniną i włóknem. Hobbistycznie prowadzi pracownię niwa, w ramach której tworzy za pomocą techniki punchneedle. Etatowo projektantka odzieży w łódzkiej firmie Pan tu nie stał. W pracy zawodowej i prywatnej skupia się na korzystaniu z zasobów lokalnych oraz surowców już dostępnych. W działaniach artystycznych wykorzystuje przędzę z drugiego obiegu, kupowane w lumpeksach oraz resztki od rękodzielników i firm dziewiarskich. 

Więcej o prowadzącej