en

Zieta Ilustrowany – spotkanie z Oskarem Ziętą odwołane

Data: 24/05/2024 18:00 *
* odwołane

Miejsce: FUZJA Zobacz na mapie


 

Strefa: Kotłownia Elektrowni Scheiblera (FUZJA). Więcej o wystawie tutaj.

 

Zapraszamy na spotkanie z projektantem, Oskarem Ziętą, autorem obiektów nadmuchiwane w stali nowatorską technologią FIDU, w tym flagowego stołka PLOPP czy lustra Rondo.

 


 

Zieta Ilustrowany

 

Kurator: Zieta Studio 

 

„Wierzymy, że ilustracje mają duszę. Skrywają w sobie wielowątkowe i wielowymiarowe opowieści o liniach, kolorach i emocjach.”

 

W Zieta Studio na co dzień łączymy dyscypliny — sztukę, design, inżynierię i technologię. W tej interdyscyplinarności zwracamy uwagę na potrzebę promowania jakości i wielkości polskich twórców. Dlatego powstał projekt Zieta Ilustrowany, którego celem jest wspieranie młodych artystów, łączenie dyscyplin i wspólne opowiadanie o pasji tworzenia.

 

Nowy koncept wystawienniczy obejmuje serię limitowanych grafik, które prezentują ikoniczne obiekty Oskara Zięty oczami jednych z najbardziej cenionych polskich ilustratorów.

 

Deformowane w stali obiekty Oskara Zięty zostały poddane indywidualnym, ekspresyjnym interpretacjom. Ilustracje, wydrukowane na dużych formatach, zestawiamy z obiektem ilustrowanym i prezentujemy w czystym, oddychającym koncepcie stworzonym przez uniwersalny i ekologiczny system wystawienniczy beMatrix Poland i Wise Expo. 

 

Autorzy prac: Oskar Zięta, Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Malwina Hajduk, Ada Jarzębowska, Jakub Kamiński, Agata Królak, Paweł Mildner, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Paweł Smardzewski, Paweł Szlotawa, Asia Wójtowicz.

 


 

Partnerem wystawy jest: