Program Łódź Design Festival 2024
Pokaż:
Wystawa
Warsztaty
Architektura
Dla dzieci
Wydarzenie
Polski design
Więcej
Oficjalne otwarcie 18. edycji Łódź Design Festival.
Wydarzenie
Otwarcie Łódź Design Festival 2024
Więcej
Pobierz ulotkę z programem Łódź Design Festival 2024.
Ulotka programowa
Więcej
Gala finałowa 17. edycji międzynarodowego konkursu make me!.
Wydarzenie
Finał konkursu make me! 2024
Więcej
Podczas majowej gali, Rada Ekspertów wręczy statuetki laureatom znaku jakości must have za najlepsze polskie wdrożenia ostatnich miesięcy.
Wydarzenie
Gala plebiscytu must have 2024
Więcej
Dyskusje o przestrzeni, przestrzeń do dyskusji. Ekspercki przegląd trendów branżowych o stanie architektury i otaczającej nas przestrzeni.
Wydarzenie
Archiblok
Więcej
ZDEJMIJ LACZKI, ZAŁOŻ KLAPKI! Jedyna i niepowtarzalna impreza 18. edycji Łódź Design Festival!
Wydarzenie
Muzyczny powrót do strefy komfortu – chill & party by Kubota
Więcej
Wystawa przybliżająca dobroczynne działanie natury oraz wskazująca dlaczego jest ona właśnie tak istotna w miastach.
Wystawa
Póki pną pnie
Więcej
Nowy koncept wystawienniczy obejmujący serię limitowanych grafik, które prezentują obiekty Oskara Zięty oczami jednych z najbardziej cenionych polskich ilustratorów.
Wystawa
Zieta Ilustrowany
Więcej
18 maja, godz. 16:00. lustratorzy i ilustratorki opowiedzą o kulisach powstania grafik interpretujących dzieła Oskara Zięty.
Wydarzenie
Zieta Ilustrowany – spotkanie z ilustratorami
Więcej
Zapraszamy na spotkanie z projektantem, Oskarem Ziętą, którego ikoniczne prace będzie można zobaczyć w formie wielkoformatowych grafik.
Wydarzenie
Zieta Ilustrowany – spotkanie z Oskarem Ziętą odwołane
Więcej
Kolejna odsłona artystyczno-edukacyjnego przedsięwzięcia. Tym razem postanowiliśmy poszukać śladów wielokulturowej Łodzi w… kuchni.
Wystawa
Łódź od kuchni. Słownik łodzianizmów
Więcej
Dlaczego plastikowe krzesło ogrodowe stało się motywem przewodnim 18. edycji festiwalu designu w Łodzi i co ma wspólnego z komfortem?
Wystawa
MONO_WORLD
Więcej
Wystawa prowadzi od doświadczenia trudności po integrację, angażując widzów w dyskusje i działania projektowe. Projekt zakłada inkluzywne podejście w projektowaniu przestrzeni publicznych, uwzględniając potrzeby osób neuroatypowych.
Wystawa
NeuroDiver – Comfort Space LAB. Przestrzeń edukacyjno-eksperymentalna
Więcej
Cykl grafik, który jest wizualnym zapisem zderzenia świata wirtualnego i rzeczywistego. Zilustrowane sceny to chwile, dzięki którym rozmówcy odzyskują na nowo wewnętrzną równowagę i energię.
Wystawa
OFFline from time to time
Więcej
Osobista kolekcja wspomnień na ceramicznych talerzach. Talerze okolicznościowe to nie tylko unikatowa i luksusowa pamiątka, ale również składnik tożsamości kulturowej.
Wystawa
Ckliwie na szkliwie
Więcej
Wystawa laureatów konkursu edukacji architektonicznej – Golden Cubes Awards. Zachęca do aktywności w przestrzeni miasta, jest inspiracją do uważnego patrzenia i próby zrozumienia przestrzeni.
Wystawa
Golden Cubes Awards – wystawa pokonkursowa Jak używać architektury?
Więcej
whiteMAD wraz z polskimi markami, spróbowali zobrazować nieskończoność możliwości KOLORU.
Wystawa
whiteMAD
Więcej
Tematem przewodnim projektu TYPE TEXT LDZ jest miasto Łódź, w kontekście tradycji artystycznych i niematerialnego dziedzictwa miasta – typografii.
Wystawa
TYPE TEXT | LDZ
Więcej
Autorska ekspozycja prezentująca produkty, które powstały w studio od 2014 r. Zaprasza na spacer wśród projektów, które są autorom bliskie, którym poświęcili czasu, energię i emocje.
Wystawa
SPOTKANIA – 10 lat studia Pawlak&Stawarski
Więcej
Wystawa prezentuje kompleksowe badanie podejścia branży kreatywnej do tej nieuniknionej zmiany. Badanie przeprowadzone w formie pogłębionych wywiadów.
Wystawa
Co branża kreatywna myśli o sztucznej inteligencji?
Więcej
Urban farming czyli miejskie rolnictwo w ostatnich latach rozkwitło na dużą skalę. Na wystawie można zobaczyć projekty i działania, które już dziś tworzą wizję lepszej przyszłości.
Wystawa
Dizajn w przestrzeni publicznej URBAN FARMING
Więcej
Wystawa prezentuje prototypy mebli zaprojektowane i wykonane przez studentów II roku Architektury Wnętrz ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Główną intencją jest zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę odrzucanych, starych mebli w otoczeniu człowieka.
Wystawa
Mebel – życie po życiu
Więcej
Szeroki przegląd najnowszych osiągnięć przemysłu modowego w Szwecji oraz konkretne inicjatywy podejmowane w sferach politycznych, akademickich i przemysłowych.
Wystawa
Moda na zawsze
Więcej
Koncepcja wystawy pośrednio odpowiada na często sprzeczną wartość estetyczną i znaczenie twórczości entuzjastycznych amatorów, na którą wpływ mają pokazy hobbystyczne w mediach głównego nurtu.
Wystawa
design X hobby
Więcej
Ekspozycja rzeźb Beaty Szczepaniak powstałych w 2020-2024 r. Znajdują się tutaj prace z cykli – Przywiązanie, Plac zabaw oraz Niebieskie migdały. Pomimo delikatnych różnic formalnych wszystkie trzy cykle charakteryzuje organiczność form oraz niejednoznaczność interpretacji.
Wystawa
Rzeźba – Beata Szczepaniak
Więcej
Wystawa kilimu polskiego ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz kolekcji prywatnej prof. Piotra Korduby. Narracja wystawy skupiać się będzie na fenomenie kilimu polskiego, stanowiącego materialny przejaw kultury tradycyjnej.
Wystawa
Fenomen polskiego kilimu
Więcej
Wystawa o złożonym działaniu projektowym przystosowania przestrzeni Kamienicy Hilarego Majewskiego do edukacji architektonicznej.
Wystawa
Hilarium: o poszukiwaniu komfortu
Więcej
Wystawa prac studentów z Pracowni Identyfikacji Graficznej I° realizowanych pod kierunkiem dr Przemysława Hajka.
Wystawa
Przypadek? Nie sądzę.
Więcej
Próba odpowiedzi na pytanie czy przedmiot codziennego użytku może być osobisty poprzez nadanie mu nowego charakteru i dodatkowych funkcji, jednocześnie pozostawiając jego rozpoznawalne wartości.
Wystawa
Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł.
Więcej
Wystawa prezentuje 8 przestrzennych historii, a także elementy fizyczne i dźwiękowe towarzyszące wykreowanej poprzez przestrzeń narracji. Celem jest pokazanie procesu kształtowania opowieści w oparciu o przestrzeń i jej narracyjną strukturę poprzez autorskie projekty.
Wystawa
Przestrzeń Opowieści – Poczytaj Mnie Sam!
Więcej
Opowieść o kolejnych ekspedycjach do alternatywnej wizji Łodzi i ukrytego przed światem podziemnego kompleksu Parowych Szczelin.
Wystawa
Parowe Szczeliny – Procesor Parowy
Więcej
Prezentacja szeregu rozwiązań, możliwości i dobrych przykładów dla efektywnego i zrównoważonego wykorzystania przestrzeni.
Wydarzenie
Sustainable inclusive space
Więcej
Czy sanatoria stanowią gotowe rozwiązanie na wyzwania przyszłości w promowaniu zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej?
Wydarzenie
BLOK: Architektura zdrowia
Więcej
Prapremiera filmu dokumentalnego o współczesnych wyzwaniach polskich uzdrowisk. Projekcja filmy odbywa się w ramach bloku Architektura Zdrowia.
Wydarzenie
Prapremiera filmu „Odnowa architektury”
Więcej
Jak zaprojektować strefę komfortu, która ułatwia dyskomfort? Skupiając się na idei, że prawdziwa innowacja i dobrostan rodzą się poza strefą komfortu, panelistki podzielą się swoimi perspektywami na temat tworzenia przestrzeni, które inspirują, prowokują i wspierają rozwój.
Wydarzenie
BLOK: KOMFORT. Dlaczego komfort jest niebezpieczny?
Więcej
Jeszcze jakiś czas temu powojennym wzornictwem interesowały się kobiety i mężczyźni w wieku 30+ z dużych miast, teraz są to także młodsi ludzie, którzy tak urządzają swoje wnętrza. Starsi ludzie słuchają o tym z sentymentem.
Wydarzenie
Komfort spod znaku vintage
Więcej
Projektowanie środowiskowe, jak nazywa się w języku polskim EDG, może być skutecznym narzędziem wpływającym na jakość wnętrz i architektury. W Polsce ta dziedzina dopiero zyskuje odrębną tożsamość.
Wydarzenie
Environmental Graphic Design jako narzędzie w projektowaniu jakościowych wnętrz i architektury
Więcej
Prelekcja poświęcona roli nowoczesnych technologii w kształtowaniu przestrzeni życiowych.
Wydarzenie
Czas na Komfort: Nowoczesne rozwiązania technologiczne – jak technologia poprawia komfort pracy branży architektonicznej
Więcej
Czy współczesne trendy w designie są dostępne dla wszystkich? Czy dostępność musi oznaczać rezygnację z estetyki? Przeanalizujemy wpływ obecnych trendów na dostępność w różnych dziedzinach designu, od architektury po świat cyfrowy.
Wydarzenie
Dostępność vs. Estetyka – czy da się je pogodzić?
Więcej
Sztuka, design, rzemiosło. Jak na naszych oczach zmienia się postrzeganie tych pojęć? Czy ich silna klasyfikacja jest wciąż potrzebna? Z jakimi zmianami społecznymi i kulturowymi jest to związane?
Wydarzenie
Panel dyskusyjny „O zacieraniu granic między sztuką, designem i rzemiosłem”
Więcej
Product manager Deante, Wojciech Szmit ,opowie o tym w jakim stopniu oferta produktów Deante wspiera użytkowników w odpowiedzi na powyższe pytanie.
Wydarzenie
Deante: Czy projektując kuchnię pamiętasz o komforcie?
Więcej
Co takiego ma w sobie grafika użytkowa PRLu, że mimo upływu lat wciąż nas zachwyca? Gdzie rzemiosła uczyli się projektanci? Jakie narzędzia wykorzystywali w codziennej pracy? Jak z ograniczeniami systemowymi i licznymi brakami sobie radzili?
Wydarzenie
Odkryte na nowo, czyli projektowanie graficzne PRL’u
Więcej
Workshop will introduce you to the world of “LEGO Serious Play”. It will be fun, but “hard fun“. It will help you think differently about things, and even to make some decisions about your life.
Warsztaty
Designing your own Future using Lego Serious Play
Więcej
These one-to-one online review sessions are open to university students to early year professionals and practitioners.
Warsztaty
Cross Pollinator Project: Portfolio Review Workshop
Więcej
Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli przeanalizować obecne trendy i wydarzenia, aby lepiej zrozumieć przyszłość, planować strategicznie i inwestować w innowacje.
Warsztaty
Warsztat z konceptem „Futures Cone”
Więcej
Talerz Pamiątkowy Ckliwie na Szkliwie. Warsztat wykonywania i nanoszenia własnoręcznie stworzonych kalek naszkliwnych na elementy ceramiczne.
Warsztaty
Ckliwie na szkliwie
Więcej
Uczestnicy doświadczą projektowania i prototypowania wypracowanych rozwiązań wykorzystując narzędzia Human Centered-Design.
Warsztaty
KOMFORT W PRACY SIEDZĄCEJ. Zależy od punktu siedzenia, czyli warsztat o projektowaniu komfortu w pracy przy biurku z wykorzystaniem Design Thinking.
Więcej
Warsztat facylitowany w oparciu o metodykę Design Thinking. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie przestrzeni miejskich, które sprzyjają interakcji społecznej, aktywności fizycznej oraz dobremu samopoczuciu mieszkańców.
Warsztaty
DESIGN PRZESTRZENI PUBLICZNYCH DLA KOMFORTU SPOŁECZNEGO – warsztat projektowania innowacyjnych rozwiązań prowadzony metodyką Design Thinking
Więcej
W trakcie spaceru przyjrzymy się cechom specyficznym mijanych gatunków drzew, dowiemy się, które z nich są kluczowe we właściwym oznaczeniu gatunku oraz nauczymy się podstaw inwentaryzacji drzew miejskich.
Warsztaty
Mapa Drzew Łodzi: Miasto – Działanie – Łazęga
Więcej
Podczas warsztatów usiądziemy razem, wokół jednej ramy i zrobimy pracę w technice punchneedle. Prowadząca opowie wam jak ta technika działa, jak możemy dzięki niej stworzyć coś niepowtarzalnego.
Warsztaty
Współkomfort – warsztaty punchneedle
Więcej
Czy wiemy, jak wygląda miasto z perspektywy dziecka, jak brzmi, jak pachnie? Co powinno się zmienić, by było przyjazne, a dzieci czuły się w nim bezpiecznie?
Warsztaty
Miasto Dzieci
Więcej
Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie czy Twój pomysł na innowację ma szanse powodzenia niż przetestowanie go jak najszybciej. I to właśnie AI może pomóc Ci przyspieszyć ten proces testowania.
Warsztaty
Innowacje z AI – jak zwiększyć szanse sukcesu łącząc siły?
Więcej
Wyobraź sobie miasto, w którym każdy może swobodnie się poruszać i korzystać z jego udogodnień. Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty architektoniczne dla dzieci, które staną się bramą do świata bez barier.
Warsztaty
Budujemy dostępne miasto – warsztaty architektoniczno-projektowe
Więcej
W pracy projektanta i grafika 3D, dość często wykorzystuje się bezpłatne, ale profesjonalne narzędzia, takie jak Blender 3D, DaVinci Resolve oraz Krita. Podczas warsztatów dowiecie się zastosowania tych programów w praktyce.
Warsztaty
„Everything you can imagine is real.” – Pablo Picasso. Wizualizacja bez ograniczeń
Więcej
Podczas spaceru po terenie Fuzji dowiemy się więcej historii miejsca, w którym powstaje, czyli terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera, Uniotex.
Warsztaty
Spacer szlakiem Anny i Karola Scheiblerów
Więcej
Podczas warsztatów będziemy projektować i konstruować dywany i zastanawiać się nad ich specyficzną funkcją w kulturze, w sztuce i przemyśle.
Warsztaty
Łódzki dywan. Warsztaty dla dzieci i rodzin.
Więcej
Ceramika niesie w sobie wiele historii i może być nośnikiem idei, przekazywanej dalej. Warsztaty z tworzenia kolaży mają zachęcić uczestników do stworzenia własnej kompozycji słów oraz obrazów, które przywołują dobre wspomnienia.
Warsztaty
Ceramiczne obiekty wsparcia – warsztat tworzenia kolaży
Więcej
Przyjdź i poznaj aplikację KIS List (Keep It Simple), która uwolniła już ponad 3500 architektów wnętrz od żmudnej pracy nad kosztorysami, stając się standardowym narzędziem nowoczesnego projektanta wnętrz.
Warsztaty
Jak zautomatyzować pracę z inwestorem dzięki KIS List i odzyskać czas na kreatywność?
Więcej
The workshop focuses on engaging various communities in creating/re-designing inclusive spaces of COMFORT in the urban environment.
Warsztaty
RESET urban activity on diversity and inclusivity in public space using the design thinking method
Więcej
Based on the co-design principles of the New European Bauhaus, the workshop will comprise of an introduction to gender bias in product and service design.
Warsztaty
Gender Bias in Design & Innovation: press „RESET”
Więcej
Warsztaty kreatywne ze świadomego posługiwania się kolorem jako językiem wielozmysłowego porozumienia w projektach (według autorskiego programu CollageCollege) prezentują szerokie podejście do pracy z kolorami.
Warsztaty
Chromatosensoryka czyli jak działa kolor?
Więcej
Projekt ITA (łac. tak) polega na przywróceniu pozytywnych wartości w relacjach międzyludzkich. Działanie posiada charakter terapeutyczny. Aktywizuje odbiorcę.
Warsztaty
Warsztat ITA
Więcej
Uczestnicy zostaną zaproszeni do zgłębienia tematu komfortu we wnętrzach poprzez interaktywną opowieść i dyskusję.
Warsztaty
Comfortable – balans między stylem a wygodą
Więcej
Czy można zaprojektować interakcję między ludźmi? O co warto zadbać? Co stoi jej na przeszkodzie? Biorąc pod lupę przykłady komunikacji, która często nie działa, spróbujemy zmierzyć się z wyzwaniem jak można lepiej zaprojektować komunikację międzyludzką.
Warsztaty
Ideation Jam – zaprojektuj dobrą komunikację
Więcej
Cykl trzech warsztatów ceramiki „Tu i Teraz” w PRACOWNIA ceramika & garncarstwo.
Warsztaty
Cykl warsztatów ceramiki „Tu i Teraz”
Więcej
W rzeczywistości przepełnionej barwami, którymi codziennie jesteśmy stymulowani, biel jest wytchnieniem, komfortem dla zmysłów, odświeżeniem od wielobarwnego, pełnego wrażeń świata.
Wydarzenie
Biel na Bieli
Więcej
Polish Job 2.0 – wystawa polskiego wzornictwa na Dutch Design Week / 19-27.10.2024
Wystawa
Polish Job 2.0